Wiki je velice účinný systém pro tvorbu článků a různých dokumentací. Systém umožňuje snadno přidávat a měnit články všem uživatelům. Na internetu se velmi často používají různé wiki systémy pro tvorbu dokumentace. Velmi známým projektem je Wikipedie, otevřená internetová encyklopedie, do které může přispívat prakticky každý uživatel internetu.

Stránky ve wiki se tvoří jednoduchým značkovacím jazykem, přímo na internetové stránce, kterou chcete změnit. Základní použití je velmi jednoduché.

V egroupware je vestavěný jednoduchý systém pro tvorbu wiki dokumentací, který se mírně liší od systému použitého například od systému na Wikipedii. Kvůli přehlednosti jsme rozdělili popis jazyka do několika kapitol:

Kromě vlastního jazyka může wiki v egroupware používat pokročilý editor (podobný například wordu). Jeho použití je velmi snadné a intuitivní, na druhou stranu použití tohoto pokročilého nástroje může později vyžadovat pokročilé techniky, pokud budete chtít uvést do úvodního stavu text, kterého se tento editor dotknul.

Hobrasoft s.r.o. | Kontakt