Pošta v serverech s Egroupware je uložená v poštovním serveru IMAP. Poštu tak můžete mít přístupnou z libovolného poštovního programu (MS Outlook, Thunderbird), z webového rozhraní Egroupware nebo z jiného webového rozhraní (Squirrellmail), případně z mobilního telefonu.

Díky tomu, že server má kdykoli přístup k vaší poště - poštovní program je pouze prostředek, který vám zprostředkuje pohled do vašich poštovních složek - může na serverech s Egroupware probíhat další zpracování pošty, které je nemyslitelné, pokud máte poštu uloženou ve svém vlastním počítači: ochrana proti spamu, automatické odpovědi (jsem na dovolené) a třídění pošty do složek (přímo na serveru, šetří se tak váš čas a internetová linka). Máte-li vytvořenou firemní strategii pro zálohování, může tak být veškerá vaše pošta zazálohovaná.

Přístup k poště je zajištěn šifrováním. Při čtení a odesílání pošty z vašeho poštovního programu (Outlook, Thunderbird, Egroupware) je zaručeno, že nikdo na internetu nedovede vaši poštu přečíst, nebo se dostat k vašim heslům. (Pozor! Pošta mezi jednotlivými organizacemi, například pošta z @moje-firma.cz do @bohata-firma.cz probíhá bez šifrování!)

Hobrasoft s.r.o. | Kontakt