Chcete lépe zorganizovat práci ve své firmě?

Dodám vám Egroupware na klíč, poskytnu školení a zajistím servis.

Zavolejte a domluvte si schůzku: 777 566 384

Pro zavedení nového uživatele se musíme mít nastavená příslušná oprávnění. Obyčejný uživatel bez oprávnění tuto činnost provádět nemůže.

Na horní liště s ikonkami přepneme na administraci:

Ikona administrace

V levém menu zvolíme "Uživatelské účty".

Levé menu - uživatelské účty

Na konci seznamu uživatelů klikneme na tlačítko "Přidat". Vyplníme formulář pro vytvoření uživatele.

Formulář vytvoření uživatele

Při vyplňování jména a příjmení se automaticky vytváří poštovní adresa. Dejte pozor, aby se české znaky v jméně nedostaly i do adresy. Poštovní systém by měl pravděpodobně problémy doručit poštu na adresu s českými nabodeníčky - i kdyby to dokázal váš poštovní systém, nikde není zaručeno, že to dovedou i ostatní.

Zavádíte-li trvalého uživatele, zakšrtněte políčko "Vyprší: nikdy", jinak se nový uživatel nebude moci po vypršení platnosti účtu přihlásit, dokud mu to opět nepovolíte. Při normálním nastavení EGW by tato situace nastala už po několika dnech.

Uživatel může být v několika skupinách. Normálním uživatelům nedávejte práva "Admin" - pro svou práci toto oprávnění obvykle nepotřebují, naopak by mohli napáchat ve vašich datech velké škody.

Nakonec zaškrtněte všechny aplikace, do kterých má mít nový uživatel přístup. Vhodné nastavení je zobrazené například na obrázku. K některým funkčním celkům je možné nastavit práva podrobněji po kliknutí na ikonku:

Podrobnější nastavení práv

Po vyplnění formuláře vytvoříte uživatele tlačítkem "Uložit".

Zavedení uživatelů pro systém, poštu a Windows

Naše servery jsou nastavené tak, že při zavedení nového uživatele v Egroupware je uživateli automaticky vytvořený účet v systému Linux - uživatel se může například dálkově připojit přes SSH (šifrovaný tunel přes internet) a pracovat z domu, vytvořený je automaticky i poštovní účet s příslušnou poštovní adresou.

Nově založenému uživateli je odeslaná pošta s přístupovým heslem do sítě Windows. Hesla v systému Linux a v síti Windows jsou vytvářená naprosto odlišným způsobem. Hesla do sítě Windows a do Egroupware mohou být proto různá.

Server lze nastavit jako řadič domény Windows. Potom jsou i ve Windows viditelní všichni uživatelé zavedení v Egroupware - v síti je pak jednotná databáze uživatelů na všech PC včetně přístupových práv. Do domény Windows nelze připojit Windows z řady Home!

Hobrasoft s.r.o. | Kontakt