Na horní liště s ikonkami přepneme na správce kontaktů: V seznamu kontaktů jsou standardně pouze uživatelé zavedení v systému. Pro vytvoření nového kontaktu klikneme na volbu "Přidat". Možnosti máme dvě: v levém menu nahoře nebo tlačítko dole pod seznamem kontaktů.

Vyplníme formulář a klikneme na tlačítko "Uložit".

Formulář s vlastnostmi kontaktu

Většina položek ve formuláři je poměrně snadno pochopitelná. Za povšimnutí stojí na kartě "Podrobnosti" pole "Kategorie". Každý kontakt může být v několika různých kategoriích, přičemž si lze vytvořit vlastní kategorie.

Ve formuláři můžeme mít vlastní pole (dá se vytvořite volbou "uživatelsky definované položky"). Tato pole se pak ukazují na kartě "Extra".

Formulář s vlastnostmi Extra

Důležitou součástí nutnou pro práci s kontakty je spojení s infologem, s projekty či s ostatními složkami egroupware. Propojení lze zobrazit či upravit na kartě Odkazy:

Formulář s vlastnostmi Odkazy

Trochu nešikovnou vlastností egroupware je, že nelze připojit například nový infolog ke kontaktu přímo odtud. Lze to ale snadno zařídit v seznamu kontaktů. V pravém sloupci zatrhněte zaškrtávací políčko a v menu dole pod seznamem zvolte "Přidat nový infolog" či jinou požadovanou akci:

Přidání infologu
Hobrasoft s.r.o. | Kontakt