Abyste mohli využívat připomínky v kalendáři, musí být celý systém řádně nainstalovaný a nastavený. Do nastavení připomínek se dostanete přes horní menu, položka "Předvolby" a potom "Upozornění: Předvolby":

Nastavení připomínek

Jako normální uživatel nemusíte mít do formuláře přístup, záleží na tom, jak máte nastavená přístupová práva.

Zvolená posloupnost "eGroupware-Popup first, it that fails notify me by E-mail" zkusí jako první doručit upozornění prostřednictvím vašeho prohlížeče (musíte být připojení do Egroupware), pokud se to nepodaří, pošle vám mail s upozorněním.

Jako intenzitu sdělení pro Překryvná okna lze doporučit "Vysoká". Při tomto nastavení se zobrazí nové okno prohlížeče s hlášením "Máte nové upozornění od Egroupware". Toto okno by mělo být obvykle zobrazeno nad ostatními otevřenými okny. Způsob upozornění silně závisí na použitém internetovém prohlížeči - v každém počítači se může upozornění chovat jiným způsobem.

Pokud vám Egroupware upozornění neposílá (ani poštou, ani ve zvláštním okně), nebo posílá upozornění pouze poštou, je Egroupware nainstalované špatně. Administrátor vašeho serveru by měl v takovém případě zkontrolovat nastavení utility cron a nastavení php.

Hobrasoft s.r.o. | Kontakt